Dzisiaj jest środa 20 Września 2017.
Imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Euzebia, Faustyna, Renata

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

KOMUNIKAT

W związku z powstaniem Zespołu Szkół w Reczu następuje zmiana adresu strony internetowej Zespołu Szkół.
Nowy adres strony internetowej szkoły:
Informacje o wydarzeniach szkolnych oraz aktualności są zamieszczane na nowej stronie internetowej szkoły. Do końca roku szkolnego 2016/2017 funkcjonuje zakładka: organizacja szkoły.

Maciej Gryczewski -dyrektor zespołu Szkół w Reczu

LIST OD POLSKICH DZIECI MIESZKAJĄCYCH W ISLANDII

Ólafsvik, 7 listopada 2016

Uczniowie
Zespołu Szkół w Reczu

Witajcie!

Jesteśmy polskimi uczniami, którzy mieszkają i uczą się w zachodniej części Islandii na półwyspie Snaefellsbaer.
Dowiedzieliśmy się, że między innymi w Waszej szkole rozpoczęła się zbiórka książek, które wzbogacą naszą bibliotekę o polskie pozycje. Bardzo się z tego cieszymy. To fajnie, że organizujecie taką zbiórkę, chociaż nas nie znacie. Dlatego, w imieniu wszystkich polskich  uczniów, chcielibyśmy w tym liście napisać Wam trochę o sobie i o naszej szkole.
W szkole uczy się 41 polskich uczniów. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy naukę języka polskiego. Spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałki. Lekcje języka polskiego trwają 80 minut.
Jesteśmy typowymi nastolatkami. Interesujemy się przede wszystkim piłką nożną, grami komputerowymi. Bardzo dużo uczniów naszej szkoły uprawia sport. Trenują pływanie, koszykówkę i piłkę nożna, która jest bardzo popularna wśród dziewczyn.
Rok szkolny zaczyna około 20 sierpnia i trwa do końca maja lub początku czerwca. W szkole są klasy od pierwszej do dziesiątej. A stopnie nie są takie jak w Waszej szkole. W klasie dziesiątej mamy oceny od A do D, a w młodszych od 1 do 10.
W szkole na korytarzach jest przygotowane dla nas mleko, woda do picia, owoce. Do szkoły możemy przynosić laptopy i tablety.
W szkole jest dużo zajęć, które sami sobie wybieramy, np. gotowanie, zajęcia sportowe, zajęcia muzyczne, zajęcia, na których wykonujemy prace z drewna.
Mamy też sporo zajęć dotyczących agresji i przemocy. Chcemy, aby każdy czuł się dobrze i nie był poniżany.
Obok szkoły znajduje się duża hala sportowa i pływalnia. Korzystają z niej uczniowie i mieszkańcy naszego miasta.
Dziękujemy, że zorganizowaliście zbiórkę książek do naszej biblioteki. Fajnie, że mieszkając tysiące kilometrów od siebie, przeczytamy te same książki.
Pozdrawiamy.
Polscy uczniowie klas 8,9,10.

CZYM JEST PATRIOTYZM ?

news: pp.jpgMogliśmy się o tym przekonać 10 i 11 listopada 2016 r.
10 listopada w Zespole Szkół odbyły się dwa apele z okazji przypadającego dzień później Narodowego Święta Niepodległości. Spotkania miały uroczysty charakter. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez p. Andrzeja Horoszkiewicza wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, którzy w przejmujący sposób pokazali historię Polski od czasu zaborów do Odzyskania Niepodległości.
Bardzo miłe i sympatyczne okazały się reakcje dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej. Młodsi żywiołowo zaśpiewali hymn i zaprezentowali przygotowane wcześniej flagi i kotyliony. Z kolei gimnazjaliści w skupieniu wysłuchali przedstawienia, a po nim bili brawo każdemu aktorowi.
Dzień później -  11 listopada - poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum  uświetniły uroczystą Mszę Św. odprawianą w intencji naszej Ojczyzny, brały udział w Apelu Poległych na Rynku Miejskim. Wartę honorową przy Pomniku Wdzięczności pełnili harcerze – uczniowie Zespołu Szkół: Maja Koźbiał, Zuzanna Kostrzewska, Adriana Piesyk, Wiktoria Susz, Jakub Wyroślak i Natan Nykiel.
Późnym popołudniem nasi uczniowie  przedstawili dla mieszkańców koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzruszająca uroczystość odbyła się na hali sportowej. Po raz kolejny okazało się, że potrafimy w powadze, skupieniu uczestniczyć w uroczystościach państwowych.
Warto wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację w/w uroczystości.
Prowadzące: Ada Piesyk, Wiktoria Spieler.
Aktorzy i piosenkarze: Alicja Konstantynowicz, Oliwia Konstantynowicz, Natalia Kmetyk, Bartosz Sment, Hanna Gryczewska, Kuba Wojtaszek, Amelia Konieczna, Amelia Jankowska, Roksana Pietrzak, Maciej Cymerman, Oliwia Iwach, Igor Wyroślak, Konrad Dłużniewski, Igor Szafrański, Filip Zań, Szymon Zań, Zuzanna Duda, Maciej Wyroślak, Mateusz Zawarski, Aleksander Cylwik, Szymon Wieczorek, Hubert Hertel, Wiktoria Stachańska, Marcin Nykiel, Joanna Stąporek, Ada Wyrzykiewicz, Aleksandra Cybulska, Maciej Mańkowski, Julia Błaszczyk, Nikola Zawarska.
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej: Kamil Papierski, Laura Szczakowska, Aleksandra Jarzębak, Weronika Mazurek.
Poczet Sztandarowy Gimnazjum: Patryk Danilewicz, Jagoda Hertel, Daria Konieczna
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Horoszkiewicz
Scenografia: Joanna Jakubowska, Bogumiła Hołub, Wiktoria Susz
Opracowanie muzyczne: Ewa Kociuba, Adam Zarzecki, Grzegorz Jurkiewicz
Przygotowanie techniczne: Artur Stąporek, Karol Stąporek
Opiekunowie Pocztów Sztandarowych: Małgorzata Sawczuk, Katarzyna Delegacz, Małgorzata Juszkiewicz, Katarzyna Hejza-Konieczna
Podziękowania dla MGOKiS za pomoc w przygotowaniu apeli.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

GIMNAZJUM
W dniu 16 listopada 2016 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas gimnazjalnych. Spotkania odbędą się wg następującego harmonogramu:
15.15 – spotkanie wszystkich rodziców uczniów klas I-III gimnazjum w holu hali sportowej (spotkanie poprowadzi p. Aldona Bartosik)
16.30 – spotkania rodziców z wychowawcami (sale lekcyjne) *
* Spotkanie wychowawcy klasy IIIc  z rodzicami wyjątkowo odbędzie się w dniu 23 listopada o godz. 15.30.

SZKOŁA PODSTAWOWA
W dniu 17 listopada odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas I-II szkoły podstawowej oraz klas IV-VI szkoły podstawowej. Spotkania odbędą się wg następującego harmonogramu:
15.30 – spotkania rodziców z wychowawcami klas I-II szkoły podstawowej
15.30 – spotkanie wszystkich rodziców klas IV-VI w holu hali sportowej (spotkanie poprowadzi p. Magdalena Matuszczak)
16.30 – spotkanie rodziców z wychowawcami klas IV-VI (sale lekcyjne)

WYCIECZKA KLAS DRUGICH

26 października 2016 roku uczniowie klas drugich pod opieką pań wychowawczyń oraz pani Marleny Mielczarek i Anny Rakowskiej wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Dzieci odbyły spacer po Wałach Chrobrego , oglądali statki zacumowane przy nabrzeżu Odry. Potem mogli obejrzeć  przedstawienie profilaktyczne pod tytułem ,,Niebieski piesek" w Teatrze Lalek Pleciuga.    Wszyscy zadowoleni , ale głodni udali się na posiłek do McDonald's. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do swoich domów.

Wychowawcy klas drugich

ŚNIADANIE DAJE MOC

Images: sn3.JPGKlasy I-III jak co roku przystąpiły do tej akcji, ponieważ  śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, owoce, warzywa. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Zależało nam, aby przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

M. Piwowar

WIZYTA ŻOŁNIERZY KANADYJSKICH

W dniu 30 października po raz kolejny gościliśmy  żołnierzy kanadyjskich. Przyjechali do nas m. in. Captain Darryl Bannon oraz Corporal Alexander Morrison. Nasi goście uczestniczyli w grach i zabawach związanych z Helloween, które tego dnia odbywało się w naszej szkole. Ponadto pomagali uczniom w konkursie na najładniejszą dynię. Zabawa była przednia, a nasi goście byli bardzo zaangażowani we wszystkie konkurencje.
Następnie Captain Bannon oraz Corporal Morrison przedstawili nam prezentację multimedialną związaną z ich krajem oraz zwyczajami, tradycjami panującymi w Kanadzie. Dowidzieliśmy się wiele o ich historii, kulturze i kuchni; mogliśmy nawet skosztować tradycyjnych ciastek z syropem klonowym.
Zdobyliśmy również wiedzę na temat ich pracy i pobycie w Drawsku Pomorskim w ramach NATO National Defence Arms.
Co bardzo ważne prezentacja oraz rozmowy między uczniami i naszymi gośćmi przebiegały w języku angielskim. Była to zatem świetna lekcja geografii i j. angielskiego.
Po spotkaniu zaprosiliśmy żołnierzy na tradycyjny polski bigos z ziemniakami.
Wizyta miała bardzo przyjemny charakter. Wiemy też, że to nie koniec naszych spotkań. Już niedługo mamy nadzieję zmierzyć się z żołnierzami w konkurencjach sportowych.
Dziękujemy Pani Izabeli Rogan za pomoc w przygotowaniu spotkania, a także uczniom klas drugich Gimnazjum za aktywny udział w spotkaniu z naszymi gośćmi.


Maciej Gryczewski
Dyrektor szkoły

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Informuję, że spotkania wychowawców z rodzicami uczniów  klas III Szkoły Podstawowej w Reczu odbędą się w środę 03 listopada 2016 r. o godz. 15.30.

Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-II i IV-VI Szkoły Podstawowej oraz wychowawców z rodzicami klas gimnazjalnych odbędą się w terminie późniejszym.

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

news: pas.jpg26.10.2016r. w uroczysty sposób uczniowie klas pierwszych złożyli swoje pierwsze ślubowanie, a pan dyrektor Maciej Gryczewski pasował każdego z nich na ucznia Naszej Szkoły. Uczniowie usłyszeli wiele życzeń i ciepłych słów, których dopełnieniem były "Rożki obfitości" i mnóstwo prezentów. Wszystkim gościom, przyjaciołom szkoły i sponsorom bardzo dziękujemy. Byli wśród nich: Burmistrz - p. Wiesław Łoński, p. Agnieszka Koźbiał, p. Aleksandra Nykiel, p. Violetta Konstantynowicz, p. Marlena Mańkowska, p. Piotr Pawłowski, p. Sylwia Leśniak, p. Janusz Szubert, p. Małgorzata Śmiechowska, p. Jolanta Kiłoczko, p. Halina Błaszczak, p. Bogumiła Pieciukiewicz, p. Małgorzata Juszkiewicz, p. Maciej Gryczewski, p. Barbara Tomicz.


Wygenerowano w sekund: 0.02
5,115,809 Unikalnych wizyt