Dzisiaj jest czwartek 29 Września 2016.
Imieniny obchodzą: Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Projekty

mm

pmp

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

LEŚNA AKADEMIA SPORTU

Uczniowie klas IV-VI przez 4 miesiące uczestniczą w projekcie Leśnej Akademii Sportu. Głównym założeniem projektu jest aktywność fizyczna na lekcjach wychowania fizycznego w kompleksie leśnym.
W województwie zachodniopomorskim do projektu zakwalifikowało się 10 szkół na podstawie autorskiego scenariusza zajęć wychowania fizycznego. Nasz projekt został  opracowany przez Barbarę Pokorską i Jakuba Drapińskiego.
Atrakcją projektu będą lekcje wychowania fizycznego prowadzone przez znanego i popularnego sportowca – lekkoatletę. Szkoła pozyska sprzęt , który wzbogaci naszą bazę sportową.

BIEGI W DOBREJ

Images: biegi.jpgNasi biegacze wzięli udział w  XVI Biegach Przełajowych w Dobrej Nowogardzkiej. Jesteśmy dumn,i bo co roku przywozimy medale, a przy tym dobrze się bawimy.
Na podium stawali uczniowie: Szymon Zań, Joanna Zań, Mateusz Zawarski, Gabrysia Gromadzka.
Za rok walczymy o więcej medali.

PIKNIK KLAS V POŻEGNANIE LATA

Klasy piąte Szkoły Podstawowej spotkały się na naszym reczowskim orliku, aby  pożegnać lato wspólnym piknikiem. Zespoły klasowe mogły integrować się  zabawach i grach i nie tylko. Panowała miła atmosfera i widać było że każdy dobrze się bawi. Najlepszą zabawą tego dnia było przeciąganie liny i mecz piłki nożnej. Po tych rywalizacjach wspólnie wszyscy mogliśmy odpocząć i zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska ufundowaną przez Radę Rodziców.
Piknik nasz odbył się pod hasłem ,,Razem jesteśmy przeciw dopalaczą”.
Dziękujemy Rodzicom, Strażakowi i Radzie Rodziców za pomoc.

EKO PATROL III B

Images: sprzatanie1.JPGKlasa III b aktywnie uczestniczyła w akcji Sprzątanie Świata organizowanej w naszej szkole. Wspólnie wymyślali  hasła związane z ochroną przyrody i promujące ekologiczne postawy, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez uczniów naszego gimnazjum. Podsumowaniem akcji był eko patrol, na który uczniowie wybrali się wraz z wychowawcą.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

news: logo16.pngAkcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Potem jest już 30 września, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel może przeprowadzić akcję w klasie, szkole i w mieście. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.( więcej informacji na stronie http://www.wmtday.org/pl)


SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ

Images: kleb.jpg13 września 2016r., dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Choszcznie, gościliśmy w naszej szkole Panią Izabellę Klebańską, absolwentkę  Akademii Muzycznej w Łodzi, autorkę książek, bajek, piosenek, teledysków muzycznych,  dobranocek oraz scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.
Podczas niezwykle żywiołowego spotkania, które prowadzone było w oparciu o najnowszą książkę  zatytułowaną „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami”, Pani Izabella w bardzo przystępny sposób zapoznała uczniów klas IV i V z podstawowymi krokami i figurami tańców dworskich. Zabrała również dzieciaki w pasjonującą podróż po ich historii. Całe spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których królowały muzyka, ruch i edukacja.
Warto dodać, że w czasie spotkania, Pani Klebańska, posługując się dowcipnym wierszem i skrzypcami, ilustrowała własne teksty muzyką na żywo.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W dniu 15 września 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.

Harmonogram spotkań:

Godz. 15.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas I – III Szkoły Podstawowej. Spotkania odbędą się w budynku „Czerwonej Szkoły”.

Godz. 16.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Spotkania odbędą się wg wykazu sal podanego przy wejściu do budynku szkoły.

Godz. 15.15 – spotkanie Rodziców uczniów Gimnazjum z dyrektorem Zespołu Szkół oraz przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Spotkanie odbędzie się  w holu Hali Sportowej

Godz. 16.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas I-III Gimnazjum. Spotkania odbędą się wg wykazu sal podanych przy wejściu do budynku szkoły.


Wygenerowano w sekund: 0.03
4,566,546 Unikalnych wizyt